مرکز تخصصی گریم عروس گیسوم

مرکز تخصصی گریم عروس گیسوم

آرایش لایت (7 گام ساده)

همه ما دوست داریم که هر روز بهترینِ خودمان باشیم و هر جا که می‌ رویم، ظاهر خوبی داشته باشیم‌ و به خاطر همین ساعات طولانی را صرف می کنیم که به خودمان برسیم؛ با این حال، آرایش فقط زمانی خوب به نظر می رسد که به روشی صحیح انجام شود. در واقع آرایش یک نوع اثر هنری است که می‌ تواند زیبایی ها و ویژگی‌ های صورت ما را نمایان تر کند و حتی زمانی که خسته هستیم هم ظاهرِ ما را شاداب نشان دهد. نکته ای که در مورد آرایش وجود دارد؛ این است که زیاده روی در آن (آرایش غلیظ) می تواند یک فاجعه به نظر برسد.

قطعا شما هم می خواهید که برای روزهای عادیِ خود ساده و در عین حال زیبا به نظر برسید؛ انجام آرایشِ لایت و طبیعی بهترین راه است که با یک تیر، دو نشان زده اید. حال سوال اینجاست که چگونه باید آرایش لایت را انجام دهیم. در این قسمت از سایت با ما همراه باشید تا مراحل آرایش لایت را برای تان شرح دهیم.

1-تمیز کردن صورت
اولین مرحله برای ایجاد یک میکاپ طبیعی این است که صورت خود را تمیز کنید. قطعاً شما دل تان نمی خواهد که آرایش تان را روی پوست کثیف انجام دهید؛ پوستی که آرایشِ شب قبل روی آن باقی مانده است.

اول پوست تان را با شوینده دلخواه خود بشویید و بعد با یک حوله تمیز؛ صورت تان را به صورت ضربه ای خشک کنید.

2- پوست را برای آرایش آماده کنید
اول با یک مرطوب کننده شروع کنید که صورت تان را آبرسانی می کند و به آن درخشندگی طبیعی می بخشد. همچنین بیسِ میکاپ و آرایش شما را می سازد‌.

3- نواقص پوست خود را پوشش دهید
شما می‌ توانید از کانسیلر برای پنهان کردن جوش، زخم و تیرگی زیر چشم استفاده کنید. کافی است که آن را به بیوتی بِلِندِرتان بزنید و بعد زیر چشم ها پخش کنید تا چین و چروک و تیرگی ها از بین برود و پوست نرم تری داشته باشید.

4- استفاده از کرم پودر را فراموش نکنید
می‌ توانید از کرم پودرِ پودری یا همان پنکک یا کرم پودر های مایع استفاده کنید. اگر پوست تان خیلی زود چرب می شود، می توانید از کرم پودرِ پودری روی نواحی چرب صورت تان بزنید و دیگر قسمت ها را با انواع کرم پودر مایع آرایش کنید که به صورت یکنواخت پخش می شود و پوست را حالت کیکی یا پودری نمی‌ کند که اکثر افراد آن را ترجیح می‌ دهند.

اما مهم ترین نکته برای داشتن یک میکاپ لایت این است که کرم پودری که انتخاب می کنید، متناسب با تناژ پوستی ‌تان باشد. اگر خیلی زیاد از آن استفاده کنید، از هدف خود که یک آرایش لایت است دور خواهید شد.

5- دادن کمی رنگ به گونه ها را فراموش نکنید
اگر می‌ خواهید یک ظاهر طبیعی اما زیبا داشته باشید، حتماً باید از مقداری رژگونه استفاده کنید و آن را به صورت ضربه ای؛ با ضربه های کاملا سبک به گونه های تان بزنید که رنگ خوبی به آن ها می دهد و آرایش شما را طبیعی تر می کند. کافی است که آن را با دیگر لوازمِ آرایش ترکیب کنید و همه رنگ ها را در یک دیگر محو کنید.

6- ابرو ها را فراموش نکنید
فرقی ندارد که می خواهید با این آرایش؛ برای کجا حاضر شوید. در هر صورت ابرو مهم ترین بخش صورت است. اگر داخل ابروهای تان خالی است، حتما اول آن را پر کنید اما ظاهر طبیعی آن را از بین نبرید تا میکاپ تان طبیعی و زیباتر به نظر برسد.

از مداد ابرویی که با رنگِ ابروی شما هم خوانی دارد؛ استفاده کنید و آن را به آرامی در جهت رشد موهای تان بکشید تا یک ظاهر طبیعی شبیه به موی واقعی روی ابروهای تان به وجود بیاورد.

7- رنگ چشم را در نظر بگیرید
وقتی که آرایش ابرو ها را تمام کردید، باید به سراغ چشم های تان بروید. از یک سایه چشم تیره استفاده کنید. کمی خلاقیت به خرج دهید تا آرایش تان طبیعی تر به نظر برسد‌‌‌.

8- به سراغ خط چشم بروید
اگر می خواهید آرایش طبیعی داشته باشید، نباید خط چشم را فراموش کنید . استفاده از خطِ چشم؛ آرایش کل چشم تان را زیباتر می کند؛ پس باید در کشیدن آن دقت داشته باشید. خط چشم دنباله دار یا گربه ای می‌ تواند گزینه مناسبی باشد و چشم های شما را جذاب تر خواهد کرد.

9- کمی ریمل هیچ ضرری ندارد
آخرین قسمت آرایش چشم شما ریمل است. کافی است کمی ریمل روی پلک های خود بزنید تا جذاب و زیبا به نظر برسند.

10- رنگ لب ها
وقتی که می‌ خواهید آرایش لایت و طبیعی داشته باشید، باید به سراغ لب ها بروید و آن را نادیده نگیرید. از یک رنگ لب ملایم استفاده کنید و از رنگ های تیره روی لب تان نزنید تا آرایش طبیعی و زیباتری داشته باشید.

پیمایش به بالا