مرکز تخصصی گریم عروس گیسوم

مرکز تخصصی گریم عروس گیسوم

ثابت ماندن رنگ مو

ثابت ماندن رنگ مو و دسترسی به روش‌هایی برای ثابت نگه داشتن رنگ مو از جمله دغدغه‌های اساسی در بین بانوان پس از هر سری تغییر رنگ موها است. اینکه برای تثبیت رنگ مو چه کنیم یا علت زود پاک شدن رنگ مو چیست، تا حدودی در رفع این مشکل تاثیر گذار است. از آنجایی که ریشه زدن موها و تغییر رنگ سریع آن‌ها پس از رنگ شدن مشکلاتی مثل دو رنگ شدن و نمایان شدن سفیدی موها را برای بیشتر افراد به همراه دارد. بنابراین اطلاعات کافی در خصوص نحوه ثابت ماندن رنگ مو یک نکته ضروری در نگهداری موهای رنگ شده به حساب می‌آید.

روش‌هایی برای شستن مو بعد از رنگ کردن، طرز استفاده از تثبیت کننده رنگ مو، شیوه‌های ماندگاری رنگ مو فانتزی و مواردی از این قبیل در پاسخ به سوال برای تثبیت رنگ مو چه کنیم کابران ارائه شده است. در این مقاله با چندین راهکار ثابت نگه داشتن رنگ مو و اهمیت ثابت ماندن رنگ مو با شما همراه خواهیم بود.

اهمیت ثابت ماندن رنگ مو
ثابت ماندن رنگ مو در وهله اول برای سلامتی موها یک امر ضروری و مهم است. استفاده بیش از حد از مواد رنگ کننده حتی در بهترین نوع برای سلامت موها مضر بوده و به مرور زمان شادابی و رشد آن‌ها را تحت تاثیر قرار می‌دهد.

یکی از راهکارهای جلوگیری از استفاده مداوم رنگ مو دسترسی به روش‌های ثابت نگه داشتن رنگ مو و مراقبت از موهای رنگ شده است. یافتن علت زود پاک شدن رنگ مو و جلوگیری از این مورد از دیگر روش‌های تاثیرگذار در این زمینه است.

13راهکار برای ثابت نگه داشتن رنگ مو
تغییر رنگ اصلی مو، از بین رفتن شادابی و درخشندگی ابتدایی رنگ مو و پاک شدن رنگ بخشی از موها و به اصطلاح دو رنگ شدن آن‌ها از دلایل اصلی تمایل افراد به یافتن راهکارهایی برای ثابت ماندن رنگ مو است.

در این بخش چندین روش تاثیرگذار در این زمینه را به شرح ذیل معرفی می‌کنیم.

1.رعایت اصول شستن مو بعد از رنگ کردن
یکی از موارد ثابت نگه داشتن رنگ مو تهیه شامپو و محصولات بهداشتی تثبیت کننده رنگ مو برای شستشوی موهاست. از شامپوهای ملایم و مناسب موهای رنگ شده مثل موارد تهیه شده از عصاره‌هایی گیاهیی مثل انار برای شستشوی موهایتان استفاده کنید.

2.پرهیز در قرار گرفتن در معرض نور خورشید
نور خورشید و اشعه‌های منعکس شده از آن بطور مستقیم بر روی رنگ مو تاثیر نامتناسبی داشته و برای تثبیت ماندن رنگ مو تا جایی که می‌توانید از این مورد جلوگیری کنید.

3.تاثیر نامناسب استخر و حمام آب گرم
کلر موجود در آب استخر و استحمام زود به زود با آب گرم روی رنگ موها تاثیر مستقیم دارد. بنابراین تا جایی که امکان دارد موهایتان را با آب ولرم شیرین شستشو داده و از کلاه مخصوص در هنگام شنا استفاده کنید.

4.ممانعت از استفاده زیاد سشوار و اتوی مو
موهای رنگ شده خصوصا با رنگ تیره در معرض حرارت سشوار و اتوی مو تغییر رنگ داده و کدر و خشک می‌شوند. بنابراین از این روش‌ها برای خشک کردن مداوم موها و تغییر حالت آن‌ها پس از رنگ کمتر استفاده کنید تا شاهده ثابت ماندن رنگ مو در مدت زمان بیشتری باشید.

5. شستن موی سر پس از 3 روز
یکی از روش‌های ثابت نگه داشتن رنگ مو شستشوی آن با شامپو پس از سه روز از رنگ زدن موهاست. تا جایی که می‌توانید از پوشش‌های ضد آلودگی مو در این مدت استفاده کنید تا اثر ثبیت رنگ مو را پس از سه روز مشاهده کنید.

6.خشک کردن موها بدون استفاده از حوله
برای گرفتن آب اضافی موهای رنگ شده از کشیدن حوله بر روی موها خودداری کنید. یکی از راهکارهای ثابت ماندن رنگ مو خشک شدن آن با جریان هوای آزاد است.

7.شستشوی موها با آب تصفیه شده
املاح موجود در آب گاها با تاثیر نامطلوب بر روی موهای رنگ شده و کدر و از بین رفتن کیفیت ابتدایی رنگ مو همراه است. بنابراین برای ثابت نگه داشتن رنگ مو تا جایی که امکان دارد از آب تصفیه شده برای شستشوی موها استفاده کنید.

8. ماسک موی آلوئه‌ ورا برای ثابت ماندن رنگ مو
استفاده یک بار در هفته از انواع ماسک موی طبیعی تهیه شده از روغن‌های محافظ مو و نگهدارنده رطوبت آن مثل ماسک آلوورا در ثابت ماندن رنگ مو تاثیر بسزایی دارد.

9. استفاده از شامپوهای دفع کننده نور
شامپوهای تهیه شده از مواد دفع کننده اشعه فرابنفش خورشید تا جلوگیری از پاک شدن رنگ مو در اثر تابش مستقیم نور خورشید تاثیر بسزایی دارند. بنابراین این شامپو را در لیست انتخاب مواد بهداشتی مناسب برای نگهداری موهای رنگ شده‌تان قرار دهید.

10.تمدید رنگ موها خصوصا در قسمت‌های پاک شده
لکه گیری قسمت‌های پاک شده رنگ مو و تمدید اصولی رنگ مو در ثابت ماندن آن تاثیر شده و درخشندگی و زیبایی مجدد رنگ مو را به دنبال دارد.

11. خودداری از شستشوی مداوم موها
استحمام روزانه و شستشوی مداوم موها در پاک شدن رنگ موها تاثیر مستقیم دارد. بنابراین برای ثابت ماندن رنگ موها حتی در صورت ضرورت استحمام روزانه از شستشوی مداوم موها خودداری کنید.

12.جایگزین روش‌هایی مثل هایلایت، آمبره و … به جای رنگ مو
هایلایت مو و آمبره و روش‌های جدید رنگ مو به دلیل حالت سایه روشن مانند و تغییر میزان روشنی رنگ مو در قسمت‌های مختلف آن به اندازه رنگ مو پاک شدن یا کم رنگ شده آن را بروز نمی‎دهد. بنابراین می‌توان از این روش جایگزینی برای جلوگیری از دغدغه‌های ثابت نگهداشتن رنگ مو بهره برد.

13.چند نکته رعایتی برای ثابت ماندن رنگ مو
از تافت، ژل و اسپری حالت دهنده مو تا حد امکان کمتر استفاده کنید. مواد بهداشتی آرایشی مناسب مو و سالم را انتخاب کنید، برای تثبت و ماندگاری رنگ مو فانتزی از تثبیت کننده‌های مخصوص بهره برید. از سرم و نرم کننده های مناسب موهای رنگ شده استفاده کنید.

علت زود پاک شدن رنگ مو چیست؟
یکی از موارد مهم ثابت ماندن رنگ مو یافتن دلایل پاک شدن سریع آن است. علاوه بر راهکارهای معرفی شده می‌توان عدم مصرف کافی ویتامین‌ها، بی توجهی به پیرایش و نگهداری موها، استفاده نامطلوب از مواد بهداشتی حاوی سولفات و انتخاب رنگ موی نامناسب و بی کیفیت اشاره داشت.

پیمایش به بالا